Full-stack Data Analyst - Ileri Seviye
Full-stack Data Analyst - Ileri Seviye

Full-stack Data Analyst - Ileri Seviye

🎯

Ne ogreneceksin? Web Analytics/Analyst, Tag Manager, Data Studio, Analytics toolları, Görselleştirmeler, KPI ve alt bağıl metrikleri, Teknik anlamda Analytics toolları ve entegrasyonları, Firebase, Adjust, Supermetrics. 4 Senelik sektör deneyimimi ve daha önce yaptığım hataları aktarmaya çalışacağım bu programda sizlere. Karşılaştığınız sorunları dinleyip farklı bir bakış açısı katmaya çalışacağım. Dünyadaki örnekleri ve bu örneklerin en iyilerini sizlere sunmaya çalışacağım. Bu saydıklarım sayesinde ister TR ister YD odaklı işlerde iyi bir iş çıkartmamızı hedefliyorum. Teknik Analytics işleri yapan kişilerin daha da artmasını hedefliyorum.

📌

Mentörden Sorular

1- Google Tag Manager nedir ne işe yarar? En temel faydası nedir? Temel elementlerini işlevleri ile birlikte yazar mısınız? 2- Google Analytics custom dimension nedir? Ne işe yarar? Scope'ları nelerdir ve her birini açıklar mısınız? 3- Google Data Studio'ya Facebook Ads hesabını bağlayabilir miyim? Evet ise nasıl olacağını, hayır ise neden olmadığını açıklar mısınız? 4- Google Analytics'in ve/veya diğer analytics toollarının neden gerekli olduğunu anlatır mısınız?

🏁
Başvuru

☑️

Hedef Kitle

1- Temel seviyede javascript bilmesi gerekiyor.(Entegrasyonlar kodlar sayesinde oluyor. Kod okumayı bilmesi yeterli.) 2- Temel seviyede Analytics ve GTM bilmesi gerekiyor. (Bu programda sıfırdan bir kişiyi yetiştirmekten ziyade, deneyim aktarımına odaklanmayı planlıyorum. Dolayısıyla sıfır olmaması gerekiyor kişinin.) 3- Temel seviyede Data Studio ve/veya görselleştirme toollarından en azından 1'ini bilmesi gerekiyor.

🧑‍🏫

Sabri Volkan Otabaş

Merhaba ben Volkan, makina mühendisliği okumuş ve şu anda dijital pazarlama alanında Web&App Analyst olarak çalışan birisiyim. Uzmanlık alanım Google ürünleri olmakla birlikte şu şekilde sıralayabilirim. Google Tag Manager, Google Analytics, Firebase, Adjust, Google Data Studio, Supermetrics, Adobe Analytics vs. Bu alanlarda markalara/firmalara 4 seneye yakın bir süredir danışmanlık vermekte olup. Bu 4 senenin 6 ayı JR, 1 senesi SR ve 1.5 senesi ise takım lideri olarak devam ettim. Sonrasında ise geçtiğimiz aylarda kendi danışmanlık şirketimi kurarak ajanslara ve/veya firmalara Analytics/data departmanı kurma, ilgili tool entegrasyonları, iç eğitimler, raporlama, görselleştirme gibi konularda danışmanlık verdim. Bunun dışında UpWork'de yaklaşık 1.5 senedir aktif olarak çalışmakla birlikte 25-26 tane büyüklü küçüklü iş yapma fırsatım oldu. Ek olarak kurumsal/ajans firmaları dışında freelance Türkiye'den yürüttüğüm işler, tekil kişilere verdiğim eğitimler de bulunmaktadır. Eğitim konusunda 30'dan fazla eğitime katkıda bulundum ve/veya direkt olarak eğitimi verdim. Çalıştığım bazı markalara örnek vermek gerekirse: Pegasus, Turkcell ve alt markaları, Trendyol, Ebebek, Little Caesars, Habertürk, L'Oreal ve alt markaları şeklinde 50 taneden fazla markaya hizmet verme imkanım oldu. Nacizane sizlere kendi deneyimlerimi aktarmak, sizlerle birlikte bir sonraki adımlara ben de adım atmak sizlerin deneyimlerini de dinlemek isterim. Bilginin paylaşıldıkça büyüyen bir şey olduğunu düşünüyorum.

Aylik Program

4 Ekim - 2 Ocak Cohort Ogrencileri

Ilk ayi tamamladi
Ikinci ayi tamamladi
Programi tamamladi