Github Actions ile yazılım proje otomasyonu ve kalite yönetimi

Github Actions ile yazılım proje otomasyonu ve kalite yönetimi

🎯

Ne ogreneceksin? Github Actions, yüz binlerce açık ve kapalı kaynak projeye ev sahipliği yapan Github firması tarafından geliştirilmiş bir otomasyon çözümü. Github Actions kullanarak projelerinizde kod kalite yönetimi, test süreçlerinin otomasyonu, paketleme ve yayın süreçlerinin otomasyonu gibi konularda basit ve performanslı çözümler üretmek, hem de bunları ikinci bir araca mecbur kalmadan yapmak mümkün. Bu program içeriğinde de yazılım geliştirme süreçlerinde otomatize edilebilecek noktaların nasıl tespit edileceğini, piyasada bu konulardaki çözümlerin nasıl bulunacağını, CI/CD süreçlerinin temellerini ve Github Actions'la bu ihtiyaçların nasıl karşılanacağını çalışacağız.

📌

Basvururken bu sorulari cevaplayin

Hedef kitleye uygun herkes basvurabilir.

🏁
Başvuru

☑️

Hedef kitlesi Mentörlük alacak kişilerin yazılım geliştiricisi veya ekip yöneticisi gibi bir yazılımın hayat döngüsünden sorumlu bir pozisyonda deneyimli olması ve bu süreçlerin kalitesini yükseltmeye istekli kişiler olması gerekmektedir.

🧑‍🏫

Ülgen Sarıkavak

7 senedir çeşitli projelerde remote olarak backend developer, devops engineer, backend team lead gibi çeşitli pozisyonlarda çalışıyorum. Bu süreç içinde öncelikli odaklarım beşeri ve finansal kaynakların optimize edilmesi için ekip içinde sağlıklı iletişim süreçlerin yaratılması, iş süreçlerinin maksimum seviyede otomatize edilmesi ve kalite standartlarının korunması için gerekli önlemlerin alınması oldu. Bu sayede, çalıştığım ekiplerle birlikte, 10 milyon+ kullanıcılı altyapılarda yıllardır çözülemeyen verimsizlik sorunlarını çözme ve maliyetler konusunda bin dolarlarla ifade edilen optimizasyonlar yapma şansı buldum.

Aylik Program

4 Ekim - 2 Ocak Cohort Ogrencileri

Ilk ayi tamamladi
Ikinci ayi tamamladi
Programi tamamladi